WYSPA SPOKOJNYCH RODZICÓW

 

Program WYSPA SPOKOJNYCH RODZICÓW pomaga dzieciom cierpiącym na choroby wymagające specjalistycznej, długoterminowej terapii. Małym pacjentom i ich rodzinom zapewniamy kompleksowe wsparcie, w tym pomoc psychologiczną i współpracę wolontariuszy podczas pobytu w szpitalu. Mamy świadomość tego, jak szczególne są potrzeby i trudności, z jakimi borykają się na co dzień, dlatego łączymy siły, by zapewnić im pomoc, psychiczne wsparcie i dodać otuchy.

 

Rodziny mogą liczyć na:

 

  • fachową, bieżącą pomoc wolontariuszy na oddziale,
  • wsparcie psychologiczne podczas pobytu w szpitalu,
  • informacje na temat dodatkowych form wsparcia dostępnych w specjalnych punktach informacyjnych WYSPA w szpitalach,
  • praktyczne informacje na temat szpitala, w którym przebywa dziecko.
     

Wzmacniamy również społeczność rodziców na oddziałach, umożliwiając tworzenie się grup wsparcia, organizując spotkania i wydarzenia, a także ułatwiając wymianę informacji i doświadczeń.

We współpracy z psychologami i terapeutami opracowaliśmy także „Poradnik spokojnego rodzica”, dostępny w punktach informacyjnych WYSPA oraz na stronie www.programwyspa.pl w sekcji - Chcę skorzystać z pomocy/Pomoc psychologiczna.

 

Gdzie jesteśmy

 

Program realizowany jest w 2 lokalizacjach:

Oddział Rehabilitacji Neurologicznej w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Klinika Pediatrii, Hematologii i Onkologii na Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku

 


Partnerzy akcji

 

WYSPA SPOKOJNYCH RODZICÓW została zainicjowana przez firmę Polpharma w partnerstwie z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę.

 

 

 

GRUPA POLPHARMA (inicjator programu) jest liderem polskiego rynku farmaceutycznego, firmą aktywnie działającą na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Od ponad 80 lat cieszy się zaufaniem pacjentów, lekarzy oraz partnerów biznesowych. Polpharma prowadzi działalność biznesową z uwzględnieniem czynników ekonomicznych, społecznych i środowiskowych. Kluczowe filary odpowiedzialności społecznej firmy to: służba pacjentom i społeczeństwu, etyczne prowadzenie biznesu, innowacje i rozwój wiedzy. Zgodnie z mottem „Ludzie pomagają ludziom”, firma wspiera różnorodne inicjatywy, szczególnie w obszarze profilaktyki zdrowotnej i wsparcia lokalnych społeczności.

www.polpharma.pl

 

 

 

 

FUNDACJA DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje, partner programu) dąży do tego, by wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo i były traktowane z poszanowaniem ich godności i podmiotowości. Chroni dzieci przed krzywdzeniem i pomaga tym, które doświadczyły przemocy, by znały swoje prawa, wierzyły w siebie i cieszyły się życiem. Wspiera rodziców i opiekunów w ich drodze do dobrego rodzicielstwa, a także profesjonalistów na co dzień pracujących z dziećmi. Wszystkie działania Fundacji łączy jedno: chronimy dzieci i dajemy im siłę – każdego dnia.

fdds.pl