Do zadań wolontariusza WYSPY SPOKOJNYCH RODZICÓW należą regularne wizyty na oddziale w wybranym szpitalu w Warszawie lub Gdańsku.
W ramach wizyt na oddziale wolontariusz będzie m.in.:
Aby ułatwić wolontariuszom pracę i zapewnić wysokie standardy pomocy, przygotowaliśmy sekcję poświęconą przydatnym wskazówkom, w której można znaleźć grafik dyżurów wolontariuszy oraz kodeks postępowania wolontariusza.
Zachęcamy wolontariuszy do dzielenia się swoimi opiniami i pomysłami na rozwój programu.
Więcej informacji na temat placówek objętych programem w sekcji - Szpital bez tajemnic.
Zawsze można na mnie polegać. Sumiennie wykonuję wszystkie zadania związane z przyjętą rolą wolontariusza. Nie składam obietnic, których nie jestem w stanie spełnić. Zachowuję dyskrecję i delikatność w sprawach prywatnych młodych pacjentów i ich rodzin. Korzystam z szansy poznania i nauczenia się nowych rzeczy od innych osób.Nie krytykuję i nie oceniam innych. Pytam o rzeczy, których nie rozumiem. Słucham innych i szanuję ich różnorodne opinie. Dopytuję, czy praca, którą wykonuję, została wykonana dobrze. Chętnie się uczę nowych sposobów działania i dowiaduję, jak lepiej pomagać.
Moje wartości to: empatia, szacunek, nastawienie na pomoc, współpraca, otwartość.
Kontakt do koordynatorki programu:
Anna Żardecka
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
tel: 22 616 16 69
Podstawą i siłą programu Wyspa są wolontariusze, których systematyczne, długotrwałe zaangażowanie przynosi rodzinom nie tylko realne wsparcie, ale także radość i wytchnienie.
Wierzymy, że wolontariat to nie tylko świadczenie pomocy i zdobywanie cennego doświadczenia, ale przede wszystkim budowanie relacji opartej na zaufaniu z drugim człowiekiem.
Naszą pomoc traktujemy bardzo poważnie, dlatego każdy wolontariusz Wyspy spokojnych rodziców przejdzie 40-godzinny cykl szkoleń, po którym wciąż będzie mógł liczyć na wsparcie trenerów i psychologów. Wszystko po to, aby móc świadczyć fachową pomoc.