W związku z sytuacją epidemiologiczną nadal nie odbywają się dyżury wolontariuszy i psychologa na oddziałach w Warszawie i Gdańsku.
Czytaj więcejW związku z sytuacją epidemiologiczną nadal nie odbywają się dyżury wolontariuszy i psychologa na oddziałach w Warszawie i Gdańsku.
Nasze psycholożki prowadzą dyżury telefoniczne. Każdy rodzic może zadzwonić, chwilę porozmawiać czy umówić się na dłuższą rozmowę.
Agata Milik z Gdańska jest dostępna od poniedziałku do piątku w godz. 17:00-18:00 pod numerem telefonu +48 506 171 274.
Agata Dankiewicz jest dostępna w wybrane dni w godz. 16:00-18:00. Można dzwonić 15.09 (wtorek), 16.09 (środa), 22.09 (wtorek), 23.09 (środa), 29.09 (wtorek), 30.09 (środa). Numer telefonu do pani Agaty znajduje się u pań pielęgniarek Oddziału Rehabilitacji Pediatrycznej i Neurologicznej CZD.
Zachęcamy do przeczytania artykułu napisanego przez psycholog Agatę Milik.
Czytaj więcejZachęcamy do przeczytania artykułu napisanego przez psycholog Agatę Milik.
W swoim tekście autorka przybliża takie pojęcia takie jak więź, przywiązanie, style przywiązania.
Tłumaczy, czym jest więź z dzieckiem i dlaczego jest ona ważna dla jego rozwoju. Autroka odnosi się też do doświadczeń i założeń naszgo programu Wyspa.
Artykuł znajduje się tutaj >>
W obecnej sytuacji epidemicznej zorganizowaliśmy dyżury telefoniczne psychologa Wyspy.
Czytaj więcejW obecnej sytuacji epidemicznej zorganizowaliśmy dyżury telefoniczne psychologa Wyspy.
Jest możliwość kontaktu telefonicznego z psychologiem. Każdy może zadzwonić, porozmawiać przez chwilę czy umówić na dłuższą rozmowę.
Wiemy, jak różne emocje mogą towarzyszyć sytuacji, w której wszyscy się znaleźliśmy. Możecie porozmawiać o wszystkim, co jest dla Was ważne, trudne.
Agata Milik dyżuruje od poniedziałku do piątku w godz. 17-18 pod numerem +48 506 171 274.
Pamiętajcie - nie jesteście sami!
W związku z zaistaniłą sytuacją epidemiologiczną do końca marca zawieszamy dyżury psychologa i wolontariuszy na oddziale rehabilitacji CZD.
Czytaj więcejW związku z zaistaniłą sytuacją epidemiologiczną do końca marca zawieszamy dyżury psychologa i wolontariuszy na oddziale rehabilitacji CZD.
Tę decyzję podjeliśmy w poczuciu odpowiedzialności za nas wszytskich.
Mamy nadzieję, że niedługo spotkamy się ponownie :-)
Zespół programu Wyspa
W czasie dyżurów w CZD jest okazja do poznania i spędzenia czasu z nowymi, wspaniałymi wolontariuszkami!
Czytaj więcejW czasie dyżurów w CZD jest okazja do poznania i spędzenia czasu z nowymi, wspaniałymi wolontariuszkami!
Do zespołu wolontariuszy dołączyły Małgorzata, Gabriela, Olga, Ewelina. Każda z nich jest wyjątkowa. Każda ma mnóstwo pomysłów na zabawy i zajęcia z dziećmi na odziale.
W galerii znajdują się zdjęcia prac wykonywanych w czasie zajęć wolontariuszek. Zapraszamy do obejrzenia tutaj >>
Aktualne grafiki z dyżurami poszczególnych wolontariuszek znajdziecie tutaj >> Poznacie je po czerwonych koszulkach z napisem "Jestem tu, żeby Ci pomóc"
Na oddziale UCK w Gdańsku, wolontariuszki Wyspy organizują czas małym pacjentom na różne sposoby.
Czytaj więcejNa oddziale UCK w Gdańsku, wolontariuszki Wyspy organizują czas małym pacjentom na różne sposoby. Między innymi korzystają z psychoedukacyjnych gier, dzięki którym dzieci dzielą się swoimi spostrzeżeniami i emocjami, rozwijają wyobraźnię, komunikację interpersonalną i radzenie sobie z trudnymi uczuciami.
Gry te pobudzają współpracę w grupie, a także zapełniają długie godziny spędzone na oddziale szpitalnym.
Wolontariuszki Wyspy możecie poznać po charakterystycznych czerwonych i granatowych koszulkach z napisem "Jestem tu, żeby Ci pomóc".
W ostatni weekend (5-6 października) w Warszawie odbyło się szkolenie dla nowych wolontariuszek.
Czytaj więcejW ostatni weekend (5-6 października) w Warszawie odbyło się szkolenie dla nowych wolontariuszek. Już niebawem cała grupa pojawi się na dyżurach na oddziale rehabilitacji pełna energii i chęci do wspólnej zabawy.
Nadal w środy i czwartki w godz. 18-20 przychodzą Darek i Joanna.
Cieszymy się, że zawsze tak chętnie zarówno dzieci jak i rodzice biorą udział w naszych zajęciach!
Dla niektórych dzieci wakcje to nie tylko czas wypoczynku, ale i czas spędzony w szpitalu.
Czytaj więcejDla niektórych dzieci wakcje to nie tylko czas wypoczynku, ale i czas spędzony w szpitalu. Z myślą o nich nasi wolontariusze przychodzą na dyżury do CZD w Warszawie i UCK w Gdańsku.
W warszawskim oddziale rehabilitacji w czasie wakacji pojawiają się na dyżurach Weronika i Darek. Za każdym razem zbiera się grupka chętnych dzieciaków do wspólnej zabawy.
W czasie zajęć organizowanych w jadalni można porysować, pokolorować, potworzyć różne cuda z butelek, kartoników no i oczywiście przyklejanych świecidełek. Wolontariusze wspólnie z dziećmi grają w planszówki i w karty. Zawsze jest dużo śmiechu i dobrej zabawy.
W gdańskim oddziale dyżurują Wiktoria, Aleksandra, Paulina, Klaudia, Weronika i Marta. Dziewczyny dyżurują w pojedynkę. Zazwyczaj spotykają się z dziećmi w ich salach. Czas spędzają na rozmowach i graniu w planszówki. Dzięki tym chwilom młodzi pacjenci mogą oderwać się od szpitalnej codzienności.
Grafiki dyżurów wolontariuszy znajdują się tutaj >>
Na obu oddziałach - w Warszawie i Gdańsku - można spotkać nasze panie psycholożki, które zawsze są gotowe do rozmowy. Nie trzeba się umawiać ani zapisywać - wystarczy podejść i zacząć rozmowę. Każdy z rodziców lub opiekunów przebywający z dzieckiem na oddziale może porozmawiać na różne tematy - o sprawach ważnych i trudnych,
o codziennych zmaganiach.
Grafiki dyżurów psycholożek znajdują się tutaj >>
W kwietniu 2019 r. dyżury w Oddziale Rehabilitacji CZD rozpoczęła Agata Dankiewicz, która proponuje rozmowę i wspracie psychologiczne rodzicom dzieci przebywających w oddziale.
Czytaj więcejW kwietniu 2019 r. dyżury w Oddziale Rehabilitacji CZD rozpoczęła Agata Dankiewicz, która proponuje rozmowę i wspracie psychologiczne rodzicom dzieci przebywających w oddziale. Agata jest psychologiem w trakcie szkolenia psychoterapeutycznego. Od kilku lat związana jest z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę (www.fdds.pl). Wielokrotnie prowadziła wasztaty i spotkania edukacyjne dla rodziców.
Aby porozmawiać z panią psycholog nie trzeba się umawiać ani zapisywać. Wystarczy spotkać się w sali lub na korytarzu. Pani psycholog chętnie z każdym porozmawia, wysłucha, podpowie, nie ocenia i nie narzuca. Wsparcie którego udziela nie jest terapią.
Dyżury odbywają się w czwartki w godz. 17:00-19:00. Aktualny grafik znajduje się tutaj >>
W kwietniu 2019 r. pojawiły się nowe wolontariuszki Wyspy na oddziale w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Gdańsku.
Czytaj więcejW kwietniu 2019 r. pojawiły się nowe wolontariuszki Wyspy na oddziale w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Gdańsku.
Wolontariuszki w wybrane dni będą odbywały dyżury, a w ich czasie będą w ciekawy i wesoły sposób spędzać czas z dziećmi z oddziału.
Poznacie je po koszulkach z napisem "Jestem tu, żeby Ci pomóc".
Aktualny grafik dyżurów znajduje się tutaj >>
Do grypy dyżurujących od wiosny w CZD wolontariuszy dołączyli nowi ochotnicy.
Czytaj więcejDo grypy dyżurujących od wiosny w CZD wolontariuszy dołączyli nowi ochotnicy.
W listopadzie 2018 r. dołączyli Joanna i Darek, a w grudniu Monika, Weronika, Justyna i Ania. Wszyscy są niesamowici, każdy inny, ale łączy ich chęć pomagania i spędzania czasu na dobrej zabawie z pacjentami Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej CZD.
Spotkacie ich w wybrane dni na oddziale (niebawem na stronie w Aktualnościach pojawi się grafik na styczeń 2019), a poznacie po czerwonych koszulkach z logo Wyspy i napisem "Jestem tu, żeby Ci pomóc".
Jadalnia na Oddziale Rehabilitacji zamieniła się na kilka godzin w pracownię florystyczną! Jeden z wolontariuszy Wyspy przyniósł naręcza kwiatów, z których powstały piękne kompozyc
Czytaj więcejJadalnia na Oddziale Rehabilitacji zamieniła się na kilka godzin w pracownię florystyczną! Jeden z wolontariuszy Wyspy przyniósł naręcza kwiatów, z których powstały piękne kompozycje. Każdy - młodszy, starszy, rodzic lub opieknu - mógł zrobić własną.
Bukiety były tworzone w czasie jednego z dyżurów wolontariuszy. Grafik kolejnych dyżurów znajduje się tutaj >>
Zjęcia bukietów są do obejrzenia tutaj >>
Od początku września wolontariusze pojawią się na oddziale z nowymi pomysłami i energią do wspólnej zabawy z dziećmi.
Czytaj więcejOd początku września wolontariusze pojawią się na oddziale z nowymi pomysłami i energią do wspólnej zabawy z dziećmi.
Niektórzy z małych i dużych pacjentów mieli już okazję poznać przed wakacjami ekipę Wyspy - Małgosię, Irenę, Darka, Tomka, Marysię, Dominikę i Martę.
Dyżury wolontariuszy będą odbywać się w wybrane dni po południami. Aktualne grafiki są dostępne tutaj >>
Do zobaczenia!
Wolontariuszki Wyspy odwiedzają dzieci z Oddziału Dziennego w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii.
Czytaj więcejWolontariuszki Wyspy odwiedzają dzieci z Oddziału Dziennego w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii.
Głównie czas spędzają na grach, zabawach i rozmowach z małymi pacjentami.
W czasie wakacji wolontariuszki Magda, Sylwia, Karolina, Wiktoria i Alicja będą regularnie przychodzić w poniedziałki i czwartki. Grafik niebawem pojawi się na naszej stronie w zakładce Aktualności.
W związku z remontem Oddziału Rehabilitacji CZD nasi wolontariusze i psycholog w okresie wakacyjnym będą dyżurować na Oddziale Kardiologii.
Czytaj więcejW związku z remontem Oddziału Rehabilitacji CZD nasi wolontariusze i psycholog w okresie wakacyjnym będą dyżurować na Oddziale Kardiologii.
Wolontariusze odwiedzają dzieci i rodziców z oddziału popołudniami w środy i czwartki. Aktualny grafik dyżurów znajduje się tutaj >>
W czasie wizyt wolontariusze organizują dzieciom zabawy i gry w świetlicy. Rodzice również mogą korzystać z obecności wolontariuszy powierzając dziecko ich opiece w czasie zajęć w świetlicy.
Dodatkowo z myślą o rodzicach na oddziale pojawiła się również pani psycholog programu Wyspa. Można ją spotkać w środy po południu. Rodzice nie muszą się zapisywać ani umawiać na rozmowę. Grafik dyżurów pani psycholg znajduje się tutaj >>
Specjalnie dla mam z okazji ich święta zorganizowaliśmy warsztaty krawieckie.
Czytaj więcejSpecjalnie dla mam z okazji ich święta zorganizowaliśmy warsztaty krawieckie.
Na zajęcia zaprosiliśmy stylistki, które pomagały mamom dobrać ubrania, ozdobić je i stowrzyć niepowtarzalne kreacje. Udało nam się też coś znaleźć dla dwóch chłopaków.
Niektóre dziewczynki przyniosły swoje ubrania, które ozdabiały z ogromną fantazją.
Jadalnia zamieniła się w pracownię krawiecką - była maszyna do szycia, deska do prasowania i wieszak pełen pięknych ubrań gotowych do przeróbek.
Zdjęcia z tego wydarzenia znajdziecie w Galerii.
Grupa nowych wolontariuszy pojawiła się w maju na Oddziale Rehabilitacji.
Czytaj więcejGrupa nowych wolontariuszy pojawiła się w maju na Oddziale Rehabilitacji.
Do programu Wyspa dołączyli nowi wolontariusze. Z dużą dawką pozytywnej energii weszli na oddział, żeby spędzać czas z małymi i dużymi pacjentami na wspólnej zabawie.
Ulubioną aktywnością dzieciaków są gra w karty i zabawa ciastoliną.
Na początku kwietnia 2018 grupa nowych wolontariuszy Wyspy rozpoczęła dyżury w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym.
Czytaj więcejNa początku kwietnia 2018 grupa nowych wolontariuszy Wyspy rozpoczęła dyżury w Klinice Pediatrii, Hematologii i Onkologii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym.
Wolontariuszki można spotkać na oddziale popołudniami w wybrane dni. Grafik dyżurów znajduje się tutaj >>
Można łatwo je poznać po koszulce z napisem "Jestem tu, żeby Ci pomóc". W czasie dyżurów wolontariuszki będą organizowały zabawy i zajęcia dla dzieci starszych i młodszych.
Grupa wolontariuszek przygotowała plastyczne atrakcje dla dzieci z oddziału rehabilitacji CZD.
Czytaj więcejGrupa wolontariuszek przygotowała plastyczne atrakcje dla dzieci z oddziału rehabilitacji CZD.
W niedzielę - 25 marca 2018 - wolontariuszki Wyspy zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. Dzieci oraz mamy zebrały się w nowej, pięknej jadalni, aby wspólnie tworzyć dekoracje i ozdoby - motywem przewodnim były zbliżające się Święta Wielkanocne oraz wiosna.
Jak zawsze była świetna zabawa! Zdjęcia ze spotkania znajdują się w galerii >>.
W niedzielę 10 grudnia 2017 dzieciaki z Oddziału Rehabilitacji w czasie zajęć zorganizowanych przez wolontariuszki Wyspy tworzyły niepowtarzalne prace o tematyce bożonarodzeniowej.
Czytaj więcejW niedzielę 10 grudnia 2017 dzieciaki z Oddziału Rehabilitacji w czasie zajęć zorganizowanych przez wolontariuszki Wyspy tworzyły niepowtarzalne prace o tematyce bożonarodzeniowej.
Był to ostani dyżur wolontariuszek w tym roku i w tej edycji programu. Na początku roku będziemy tworzyć grupę nowych wspaniałych wolontariuszy, którzy niebawem pojawią się na dyżurach.
W tych pożegnalnych zajęciach brały udział dzieci młodsze i starsze, nawet mamy niektóych dzieci dołączyły się! Wszyscy wyklejali, wycinali i towrzyli niepowtarzalne dzieła. Efektem pracy wszystkich zaangażowanych były piękne prace plastyczne. Dodatkową niespodzianką dla wszystkich było dekorowanie pierniczków - każdy tworzył wyjątkowe ozdoby przy użyciu lukrowych pisaków. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć niektórych prac znajdujących się tutaj >>
30 listopada 2017 zakończyliśmy pilotażowy etap wprowadzania Wyspy na oddziały w Warszawie i Gdańsku.
Czytaj więcej30 listopada 2017 zakończyliśmy pilotażowy etap wprowadzania Wyspy na oddziały w Warszawie i Gdańsku.
To był czas poznawania dzieci z oddziałów, ich rodziców, wprowadzania wolontariuszek na oddziały i organizowania dyżurów psychologów.
W okresie od kwietnia 2017 do listopada 2017 wszystkie wolontariuszki spędziły ponad 300 godzin na dyżurach! To było 300 godzin spędzonych z dziećmi - pacjentami. 300 godzin rysowania, wyklejania, wycinania, wspólnego śmiania się i grania. Zerknijcie do naszej galerii >>- tam jest tylko część zdjęć ze spotkań dzieci z wolontariuszkami. Obecnie będziemy poszukiwać nowych osób, chcących zostać wolontariuszami Wyspy spokojnych rodziców. Liczymy na to, że z początkiem nowego roku uda nam się wszystkich chętnych przeszkolić i przygotować do dyżurów na oddziałach. Damy znać, kiedy to nastąpi.
W czasie naszej obecności w szpitalach zarówno w Gdańsku jak i Warszawie nasze panie psycholog odbyły ponad 250 dyżurów. W tym czasie spędziły dziesiątki godzin na rozmowach z rodzicami - na wspieraniu ich, wysłuchaniu i towarzyszeniu w różnych trudnych momentach. Dyżury psychologów odbywają się wciąż. Aktualne grafiki znajdują się tutaj >>
Obecnie planujemy nasze działania na 2018 rok. Będziemy informować na bieżąco o tym, co w ramach Wyspy spokojnych rodziców będzie się odbywało na oddziałach w Centrum Zdrowia Dziecka (Warszawa) i Uniwersyteckim Centrum Klinicznym (Gdańsk).
Szukajcie informacji na stronie www w zakładce "aktualności" i na plakatach na oddziałach.
Informator zawiera wskazówki dotyczące opieki medycznej, pomocy psychologicznej, wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji dziecka.
Czytaj więcejInformator zawiera wskazówki dotyczące opieki medycznej, pomocy psychologicznej, wczesnego wspomagania rozwoju i edukacji dziecka.
Został on przygotowany przez Urząd Wojewody Mazowieckiego, ale informacje w nim zawarte mogą być pomocne, nie tylko dla rodzin mieszkających na terenie Mazowsza.
Informator znajduje się tutaj >>
Oddział Rehabilitacji został ponownie otwarty. W związku z tym wznawiamy dyżury psychologa i wolontariuszek na oddziale.
Aktualne grafiki znajdują się w linkach poniżej:
Czytaj więcejOddział Rehabilitacji został ponownie otwarty. W związku z tym wznawiamy dyżury psychologa i wolontariuszek na oddziale.
Aktualne grafiki znajdują się w linkach poniżej:
Z powodu zalania i uszkodzenia dachu Oddział Rehailitacji został zamknięty.
Z tego powodu zostały również odwołane dyżury psychologa oraz wolontariuszek.
Czytaj więcejZ powodu zalania i uszkodzenia dachu Oddział Rehailitacji został zamknięty.
Z tego powodu zostały również odwołane dyżury psychologa oraz wolontariuszek.
Mamy nadzieję, że Oddział wkrótce zostanie otwarty i wszystko wróci do normy. Jak tylko to będzie możliwe wznowimy dyżury.
Czekamy na to z niecierpliwością!
Zespół Wyspy spokojnych rodziców CZD
Wolontariuszki przygotowały moc atrakcji dla dzieci.
Czytaj więcejWolontariuszki przygotowały moc atrakcji dla dzieci.
W ostatni czwartek (28 września 2017) wolontariuszki Wyspy spokojnych rodziców zorganizowały masę atrakcji dla dzieci oczekujących na wizytę w poradni przy CZD. Już od rana na dzieci czekały: kolorowanki, wycinanki, maszynka do robienia przypinek i balony.
Dzieci kolorowały i rysowały. Wycinały fantazyjne wzorki z kartek, stawiały kolorowe stempelki. Każde chętne dziecko zrobiło sobie wyjątkowy znaczek - zapinkę z logo Wyspy lub wg własnego projektu.
Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się tutaj >>
Co roku 7 września obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Dystrofii Mięśniowej Duchenne'a.
Czytaj więcejCo roku 7 września obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości o Dystrofii Mięśniowej Duchenne'a.
Tego dnia w Pałacu w Leźnie, niedaleko Gdańska odbyło się spotkanie upamiętniające ten szczególny dzień. Spotkanie skierowane było do chorych na dystrofie mięśniowe, ich rodzin oraz opiekunów, lekarzy, psychologów i osób odpowiedzialnych za system opieki nad chorymi na dystrofie mięśniowe.
Wyspa Spokojnych Rodziców wspiera te dzieci i ich rodziców na oddziale szpitalnym w Gdańsku, dlatego nie mogło zabraknąć naszych przedstawicieli w tym ważnym wydarzeniu. Podczas spotkania zostały przedstawione krótkie wykłady na temat DMD oraz odbyło się symboliczne wypuszczanie czerwonych balonów - uświadamiających istnienie tej choroby oraz niosących nadzieję na lepsze jutro.
Zobaczcie, kiedy na oddziale będzie psycholog.
Czytaj więcejZobaczcie, kiedy na oddziale będzie psycholog.
Jeśli chcecie porozmawiać na ważny dla siebie temat, czy opowiedzieć o przeżywanych trudnościach i emocjach albo po prostu o coś zapytać to zachęcamy do spotkania z psychologiem Wyspy.
Nie musicie się zapisywać ani nigdzie zgłaszać. Wystarczy, że będąc na oddziale w czasie dyżuru psychologa podejdziecie i powiecie, że chcecie porozmawiać.
Zapraszamy!
Grafiki dyżurów psychologów we wrześniu znajdują się tutaj >>
Zobaczcie, jakie cuda robią dzieci w czasie zajęć z wolontariuszkami Wyspy!
Czytaj więcejZobaczcie, jakie cuda robią dzieci w czasie zajęć z wolontariuszkami Wyspy!
Nasze wolontariuszki od kwietnia przychodzą na Oddział Rehabilitacji i spędzają tam czas z dziećmi świetnie się bawiąc i organizując różne aktywności.
Zachęcamy do odwiedzenia Galerii na naszej stronie. Zdjęcia możecie też zobaczyć tutaj >>
Czas letni, to nie tylko czas wypoczynku - dla niektóych dzieci to czas pobytu w szpitalu.
Czytaj więcejCzas letni, to nie tylko czas wypoczynku - dla niektóych dzieci to czas pobytu w szpitalu.
Nasze wolontariuszki strają się wypełnić choć trochę tego czasu ciekawymi pomysłami i zabawami z pacjentami oddziałów objętych programem Wyspa spokojnych rodziców.
Grafiki dyżurów wolontariuszek w Warszawie i Gdańsku znajdują się tutaj >>
23 czerwca 2017 udało się zorganizować spotkanie dzieci z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej z zawodniczkami żeńskiej drużyny futbolu amerykańskiego Warsaw Sirens.
Czytaj więcej23 czerwca 2017 udało się zorganizować spotkanie dzieci z Oddziału Rehabilitacji Neurologicznej z zawodniczkami żeńskiej drużyny futbolu amerykańskiego Warsaw Sirens.
Dziewczyny opowiedziały o historii drużyny, codziennych treningach i rozgrywanych meczach, pokazały też poszczególne elementy stroju sportowego. A dzieci mogły przymierzyć kaski, koszulki i nawet miały okazję porzucać piłkę...w jadalni. Zabawy było co niemiara.
Mamy nadzieję, że Syreny jeszcze kiedyś odwiedzą dzieci z Oddziału!
4 czerwca 2017 braliśmy razem z innymi fundacjami udział w pikniku organizowanym przez Centrum Zdrowia Dziecka.
Czytaj więcej4 czerwca 2017 braliśmy razem z innymi fundacjami udział w pikniku organizowanym przez Centrum Zdrowia Dziecka.
Mogliśmy innym opowiedzieć o tym, co robimy dla dzieci pacjentów i ich rodziców na Rehabilitacji Neurologicznej.
Byliśmy tam jako przedstawiciele Wyspy spokojnych rodziców – nasze wolontariuszki Irmina i Kasia zapewniały dzieciom odwiedzającym nasze stoisko masę atrakcji. Najbardziej dzieciom podobała się zabawa ciastoliną – powstawały piękne figurki, ciasteczka i inne cuda. Dzieci też chętnie malowały farbami za pomocą paluszków. Jak zwykle przebojem były kolorowanki z postaciami z bajek.
Piknik zorganizowany był z okazji Biegu po życie – biegu, w którym brały udział dzieci, a którego celem było wsparcie idei transplantologii. Bieg już po raz trzeci zainicjowany był przez prof. Kalicińskiego – kierownika Kliniki Chirurgii Dziecięcej i Transplantacji Narządów.
Interaktywne Wyspy stanęły w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej CZD w Warszawie i w Oddziale Patologii Wieku Niemowlęcego UCK w Gdańsku.
Czytaj więcejInteraktywne Wyspy stanęły w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej CZD w Warszawie i w Oddziale Patologii Wieku Niemowlęcego UCK w Gdańsku.
Interaktywna Wyspa to stanowisko komputerowe, dzięki któremu każdy rodzic z oddziału może dowiedzieć się więcej o programie Wyspa spokojnych rodziców.
Co to za program? Co oferuje? Rodzice mogą sprawdzić, kiedy przychodzą wolontariusze i w jakie dni można porozmawiać z psychologiem programu.
Każdy może podejść i sprawdzić - nie trzeba się logować, ani wpisywać żadnych haseł! Wystarczy poruszyć kursorem, by znaleźć się na stronie www.programwyspa.pl.
Wolontariusze z Warszawy rozpoczęli już dyżury na oddziale.
Czytaj więcejWolontariusze z Warszawy rozpoczęli już dyżury na oddziale. Można ich spotkać popołudniami, prawie każdego dnia (grafik dyżurów znajduje się tutaj). Można ich łatwo rozpoznać po koszulce z napisem: „Jestem tu, żeby Ci pomóc”.
Tuż przed Wielkanocą nasze wolontariuszki, Monika i Marcelina namówiły dzieciaki z oddziału do wspólnej zabawy przy dekorowaniu i ozdabianiu pisanek. Każdy mógł stworzyć swoją niepowtarzalną pisankę. W ruch poszły piórka, cekiny i inne ozdoby.
W listopadzie 2016 roku rozpoczęliśmy nabór wolontariuszy do programu Wyspa spokojnych rodziców.
Czytaj więcejW listopadzie 2016 roku rozpoczęliśmy nabór wolontariuszy do programu Wyspa spokojnych rodziców. Na początku stycznia powstała grupa otwartych, empatycznych i życzliwych wolontariuszek gotowych do rozpoczęcia dyżurów w oddziałach Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku.
Żeby móc dobrze przygotować wolontariuszy do ich nowej roli i pogłębiać ich umiejętności, zaplanowaliśmy serie szkoleń, które będą odbywać się przez cały czas trwania programu. Do tej pory odbyły się dwa szkolenia w styczniu oraz w marcu. W grupie wolontariuszek był pełen entuzjazm i zapał do pracy, a także mnóstwo świeżych, inspirujących pomysłów na działania.
Grupa gdańskich wolontariuszek składa się z osób z doświadczeniem wolontariackim, większość z nich wcześniej współpracowała z Centrum Interwencji Kryzysowej Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Już niebawem wolontariuszki ruszą z zaangażowaniem i energią na dyżury!
W grudniu 2016 ogłosiliśmy nabór wolontariuszy do programu Wyspa spokojnych rodziców.
Czytaj więcejW grudniu 2016 ogłosiliśmy nabór wolontariuszy do programu Wyspa spokojnych rodziców. Do połowy lutego 2017 zebraliśmy grupę wspaniałych osób, które chciały zostać wolontariuszami i odbywać dyżury w Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej Centrum Zdrowia Dziecka.
Aby dobrze przygotować przyszłych wolontariuszy do spotkań z pacjentami i ich rodzicami, zorganizowaliśmy szkolenie, w czasie którego uczyliśmy wolontariuszy, jak najlepiej odnaleźć się w nowej roli – jak wykorzystać pełnię swoich możliwości i jak najlepiej wykorzystywać czas spędzony na oddziale. Szkolenie trwało dwa weekendy i odbyło się pod koniec lutego tego roku. Wolontariusze z pełnym zaangażowaniem w nim uczestniczyli i pracowali pilnie od rana do późnego popołudnia.
Nasi wolontariusze stanowią bardzo różnorodną grupę – są wśród nich osoby, które już wcześniej były zaangażowane w działalność społeczną i takie, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z wolontariatem.